.

Slyšeli jste o předdůchodech?

Předdůchod je zvlášní forma výplaty penze z vlastního doplňkového penzijního spoření (DPS) v době nejdéle 5 let před odchodem do starobního důchodu.

Podmínkou pro čerpání předdůchodu je dostatek naspořených peněz pro výplatu penze (která musí být nejméně ve výši 30% průměrné mzdy) a započítaná doba spoření alespoň 60 měsíců.

Jaký to má smysl - naspořit si vlastní peníze a pak si je  před důchodem vybrat?

Má to velký smysl - v době čerpání předdůchodu totiž nemusíte pracovat, nemusíte platit zdravotní pošjitění a nijak se vám "neředí" příjmy pro starobní důchod.

Někdy může být v době pár let před důchodem těžké najít zaměstnaní s odpovídajícím příjmem,  úřad práce taky nepodporuje nezaměstnané neomezenou dobu... a v takovém případě může být právě předdůchod velmi dobrým řešením. Navíc, v době čerpání předdůchodu je možné pracovat a vydělávat - a následně se rozhodnout, zda si necháte výdělek započítat do starobního důchodu, nebo  taky ne - pokud je přiliš malý.

Pokud je vám 50+, není na co čekat, právě naopak, je nejvyšší čas konat - uzavřít si DPS, spočítat si v kalkulačce na webové strance některé penzijní společnosti, kolik je třeba spořit a začít.

Čeká nás to nakonec  všechny - ale jen někteří budou připraveni.

Na našich webových stránkách v záložce Kontakt najdete finanční poradce, kteří vám poradí a pomohou - s uzavřením smlouvy, kalkulací i s potřebnými změnami. 

 

Všechny novinky: